26

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

W gui nie ma. Logujesz się przez ssh do routera i robisz reguły w /etc/config/firewall zgodne składniowo z uci lub w /etc/firewall.user jako normalne iptables. O iptables oczywiście znajdziesz w googlach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Nic z tego nie kumam, a chce jakoś ten DLNA zabezpieczyć.

Czy jesteś w stanie mi napisać co mam zrobić? Może być blokada na wszystkie urządzenia prócz (i mac wpisze)

28

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

iptables -I INPUT 1 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j REJECT

Zablokuje to całkiem dostęp do routera który ma adres 192.168.1.1 komputerowi o mac adresie 01:02:03:04:05:06 . masz to wpisać albo w konsolę żeby sprawdzić czy w ogóle działa, jak działa to do pliku /etc/firewall.user i zrestartować router.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Działa, lecz chciałbym może bardziej zablokować wszystkich prócz wybrane adresy MAC.

PS. Czy jest szansa na wprowadzenie opcji dla użytkownika tylko "zapis" na dysku FTP? Jest "tylko odczyt" i "odczyt/zapis" RW.

30

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Nie z gui. Ręcznie grzebiąc w plikach konfiguracyjnych, musisz przestudiować sobie manual od vsftpd i zobaczyć co umożliwia.

Co do iptables:

iptables -I INPUT -p tcp  -d 192.168.1.1  -j REJECT
iptables -I INPUT 1 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT

pierwsze zablokuje  wszystkie hosty, druga odblokuj ten konkretny. A ponieważ jest INPUT 1 to dostanie dodana na samym początku firewalla. Poczytaj o iptables, są dokumenty po polsku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Po próbach się udało. Dzięki raz jeszcze.

Tam wcześniej zadawałem pytanie czy jest szansa na dodanie prawa dla użytkownika w FTP możliwości tylko Zapisu?

32

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Odpisałem:

Nie z gui. Ręcznie grzebiąc w plikach konfiguracyjnych, musisz przestudiować sobie manual od vsftpd i zobaczyć co umożliwia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33 (edytowany przez RS_PL 2017-12-11 12:37:15)

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Witam,

Jest jeden problem. Mianowicie z jednego komputera w innym mieście nie moge się dostać po zewnętrznym adresie na FTP. Czy może mieć to związek z dostawcą internetu, który blokuje ruch? Jeśli nie to gdzie może być przyczyna?

Oczywiście dostawca nie daje publicznego adresu IP.

34

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Raz że bez zewnętrznego adresu ip się nie dostaniesz, dwa - dlna rozgłasza się tylko po sieci lokalnej. Przez routery/inne sieci będziesz miał problem żeby się dostać. Tak działa DLNA.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

35

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Edytowałem posta. Chodzi mi o FTP. Moi znajomi mogą się dostać przez programy FTP. Wisują także w przeglądarkę ftp://33.89..... i działa a jeden komputer już nie.

36

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

No to jak inni się mogą dostać a ten jeden nie to nie wina routera a tego komputera/dostawcy...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

37

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Czyli to nie możliwe, że ktoś tam źle wpisywał hasło to gdzieś jakieś urządzenie się zbanowało?

38

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Nie ma domyślnie takiej funkcjonalności w routerze, więc nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

39

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Cezary napisał/a:

Nie z gui. Ręcznie grzebiąc w plikach konfiguracyjnych, musisz przestudiować sobie manual od vsftpd i zobaczyć co umożliwia.

Co do iptables:

iptables -I INPUT -p tcp  -d 192.168.1.1  -j REJECT
iptables -I INPUT 1 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT

pierwsze zablokuje  wszystkie hosty, druga odblokuj ten konkretny. A ponieważ jest INPUT 1 to dostanie dodana na samym początku firewalla. Poczytaj o iptables, są dokumenty po polsku.

Witam,

Dziś chciałem obejrzeć film na TV. Pokazało, że jest Gargoyle DLNA lecz wyświetlało komunikat o braku folderów.

Kombinowałem z adresami MAC i zrobiłem najprawdopodobniej złą kolejność:

iptables -I INPUT -p tcp  -d 192.168.1.1  -j REJECT
iptables -I INPUT 2 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT
iptables -I INPUT 3 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT
itd...

Teraz nie mogę się dostać do routera.

Czy jest jakiś sposób by nie resetować ustawień?

40

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

tak mozna naprawić - uruchom router w trybie falisafe  ( https://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe )   wykonaj mount_root   i popraw co zepsułeś

41

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Dzięki za pomoc.

Na szczęście dostałem się z zewnętrznego adresu.

Pozdrawiam

42

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Wystarczyło zrestartować routera. W w/w sposób reguły nigdzie się nie zapisały, więc po restarcie ich nie ma. Chyba że wsadziłeś to do jakiegoś pliku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

43

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Cezary napisał/a:

Nie z gui. Ręcznie grzebiąc w plikach konfiguracyjnych, musisz przestudiować sobie manual od vsftpd i zobaczyć co umożliwia.

Co do iptables:

iptables -I INPUT -p tcp  -d 192.168.1.1  -j REJECT
iptables -I INPUT 1 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT

pierwsze zablokuje  wszystkie hosty, druga odblokuj ten konkretny. A ponieważ jest INPUT 1 to dostanie dodana na samym początku firewalla. Poczytaj o iptables, są dokumenty po polsku.

Witam,

Trochę odgrzebię temat.

Czy przy definiowaniu urządzeń, które mają mieć dostęp do biblioteki mogę je jakoś nazwać? Np.:

iptables -I INPUT -p tcp  -d 192.168.1.1  -j REJECT
iptables -I INPUT 1 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT //duży komputer
iptables -I INPUT 2 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT //laptop

Oraz ile max mogę dodać wyjątków?

Pytam o to gdyż nie chcę wgrać ustawień, które zaburzą całkowicie dostęp do routera.

Pozdrawiam

44

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Dodaj do każdego polecenia:   -m comment --comment "duzy komputer"

Możesz dodać ile chcesz, byle by ci starczyło miejsca we flash, pamięci na trzymanie tego i mocy routera na przetwarzanie regułek.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

45

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Czyli:

iptables -I INPUT 1 -p tcp  -d 192.168.1.1 -m comment --comment "duzy komputer" -m mac --mac-source 01:02:03:04:05:06  -j ACCEPT

?

46

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Czyli tak. Szybciej byś sprawdził niż masz czekać na odpowiedź na forum.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

47

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

RS_PL napisał/a:

Pytam o to gdyż nie chcę wgrać ustawień, które zaburzą całkowicie dostęp do routera.

Pozdrawiam

Dzięki Pozdrawiam smile

48

Odp: DLNA - Widoczność plików/filmów w TV

Ale to jest tylko komentarz. Zakładam że wcześniej przetestowałeś te polecenia, bo ich działanie to inna sprawa .

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.