1 (edytowany przez mza 2017-11-10 12:24:48)

Temat: Debian 9.2 - wersja barebones + ISCSI TARGET+ terminal HP T5730w

Witam

Chciałem się zapytać, czy istnieje możliwość takiej instalacji Debiana 9.2, aby zmieścił mi się na Terminal HP T5730w z 2 GB pamięci flash, i 1 Gb ramu ?

Szukam linuxa ala Debian, który wejdzie mi na powyższy terminal HP, i będzie możliwość odpalenia SAN ISCSI TARGET. Taki terminal nadaje się do ciekawych testów. Obecnie FatDog64 bit fajnie mi na tym śmiga aż miło. Szkoda że na FatDog64 nie widzę w sieci możliwości doinstalowania Open ISCSI. Chyba że się mylę ? Terminal ma łącze gigabitowe.

Proszę o podpowiedzi, chciałem złożyć sobie energooszczędny terminal jako ISCSI TARGET, tyle że z lekkim środowiskiem graficznym, lekkim managerem okien np. FluxBox, aby przyjemnie się z tego korzystało.

smile

2

Odp: Debian 9.2 - wersja barebones + ISCSI TARGET+ terminal HP T5730w

Jeżeli koniecznie to musi być debian to najpierw zainstaluj go na jakimś większym nośniku a później z tej domyślnej instalacji wywal wszystko co zbędne tak żebyś go okroił poniżej tych 2GB. A później sklonuj dysk po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Debian 9.2 - wersja barebones + ISCSI TARGET+ terminal HP T5730w

Sorry, że trochę po czasie ale kilka uwag. Nawet jak zamieścisz jakiś system na tej karcie 2GB to co będzie celem iSCSI? Celem może być dysk lub obraz dysku. Najlepiej podłączyć do tego terminalu stary laptopowy dysk twardy 2.5" np. 40GB, zainstalować Debiana i jako cele iSCSI porobić obrazy dysków. Testowałem iSCSI na Debian 6.0.5 i najlepiej do tego celu nadaje się istgt 0.5 skompilowany ręcznie z obsługą dysków dynamicznych .VHD lub VMDK

Tutaj masz jak zamontować dysk twardy: Montaż dysku twardego w cienkim kliencie HP T5720

i poczytaj sobie mój temat o iSCSI lub ostatni wątek:
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?p … 48#p183148