Temat: Dodawanie nowego pakietu do projektu LEDE

Witam.

Chciałbym dołożyć do LEDE pakiety, potrzebne do uruchomienia kombajnu pyLoad. Nie jestem zbyt obeznany z git ani samym LEDE, więc byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z aktywnych członków społeczności LEDE sprawdził czy dobrze zabieram się do tego tematu. Wydaje mi się, ze powinienem zrobić tak:

1. Tworzę na github fork z github.com/openwrt/packages
2. W lokalnej kopii repozytorium robię branch, do którego wrzucam w odpowiednim katalogu Makefile dla nowego pakietu
3. Wykonuję commit w lokalnej kopii repozytorium i wysyłam zmiany na swój github
4. Zgłaszam pull request do github.com/openwrt/packages z odpowiednim opisem
5. Poprawiam wszystkie błędy, które zgłoszą mi opiekunowie pakietów z LEDE i finalnie wciągają moje zmiany do projektu (albo odrzucają jako zbędnę..).

Czy mniej więcej tak to powinno wyglądać, o niczym nie zapomniałem?

Nowymi pakietami będę się opiekował o ile umiejętności pozwolą.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc,

Waldek.

Qui vit sans folie, n'est pas si sage qu'on croit

2

Odp: Dodawanie nowego pakietu do projektu LEDE

Tak to wygląda, tak. Zgłaszając pakiet niejako z definicji musisz umieścić siebie jako opiekuna, inaczej porzucą go.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Dziękuję za upewnienie, bo już po 2 dniach czytania howto mam mały mętlik. Zgłosiłem pull request, zobaczymy co z tego wyjdzie.

4

PycURL przeniósł się na github i tam też dostępna jest nowsza wersja. Może warto uwzględnić to w makefile?

WNDR3800 17.01.2 / WNDR3700v2 17.01.2 / 2x TL-WR741ND v4 15.05.1

5 (edytowany przez valdi74 2017-06-14 13:43:08)

mavcin napisał/a:

PycURL przeniósł się na github i tam też dostępna jest nowsza wersja. Może warto uwzględnić to w makefile?

Dzięki za info. Widzę, że jestem tylko jeden release do tyłu. Sprawdzę jutro czy wersja 7.43 działa z dobrze z pyLoad.

EDIT:
Chyba się udało. Mam już działający makefile na źrodłach z github.

6

Od czego zależy czas oczekiwania na wciągnięcie PR do repozytorium pakietów w LEDE? Dwa miesiące temu mój PR przeszedł pozytywnie przegląd oraz automatyczną kompilację i od tego czasu nic się nie dzieje. Nie wiem czy jeszcze jakieś kroki muszę wykonać, czy po prostu tyle to trwa i pozostaje uzbroić się w cierpliwość?

7

Tyle to trwa. A nawet dłużej, bo jak widać po ilości PR mało kto się tym zajmuje.

8

To forum ma chyba magiczną moc, wczoraj pakiet został wciągnięty ;-)
Cezary, czy teraz już przy następnej Twojej kompilacji nowy pakiet pojawi się automatycznie w repo czy trzeba czekać do kolejnego wydania stabilnego LEDE? Chodzi o python-curl. Z nim będzie można już uruchomić pyLoad na LEDE.

9

On nie pojawi się w repo wydania stabilnego tylko w wersji rozwojowej, np tu jestL http://downloads.lede-project.org/snaps … /packages/

10

To, że nie pojawi się w bieżącym wydaniu stabilnym (17.01.2) jest dla mnie zrozumiałe.  Chodziło mi o to, czy pojawi się w kolejnym wydaniu stabilnym (powiedzmy 17.01.3 albo 17.09). Podejrzewam, że jeśli kolejne wydanie będzie tylko poprawkowym (np. 17.01.2->17.01.3) to jeszcze się nie pojawi. Nie znam dokładnie zasad wydawania LEDE. Tak naprawdę, to zastanawiam kiedy będzie można zainstalować Twój obraz i wykonać w nim opkg install python-curl.

11

Tak, w następnym to będzie - w sensie 17.0x. W 17.01.3 nie, bo to tylko wydanie z poprawkami. No chyba że kogoś weźmie i przerzuci to także do repo stabilnego - tak było w przypadku nlbwmon, choć to mało prawdopodobne.

A na razie można po prostu pobrać pakiet i zainstalować ręcznie, powinno działać.

12

Dzięki za wyjaśnienia.

Cezary napisał/a:

A na razie można po prostu pobrać pakiet i zainstalować ręcznie, powinno działać.

O tym nie pomyślałem. Niestety nie działa w ten sposób. Test na 17.01.2:

root@LEDE:~# python
Python 2.7.13 (default, Feb 21 2017, 17:18:32)
[GCC 5.4.0] on linux2
Type "help", "copyright", "credits" or "license" for more information.

>>> import pycurl
Traceback (most recent call last):
  File "<stdin>", line 1, in <module>
ImportError: pycurl: libcurl link-time version (7.52.1) is older than compile-time version (7.54.1)

Z moim pakietem kompilowanym pod 17.01.2 działa dobrze. Czyli czekam na wydanie stabilne.

13

Napisał ci dlaczego - zrób sobie także aktualizację libcurla, bo dla innej wersji jest.

14

Bałem się, ze libcurl pociągnie za sobą kolejne i połowę pakietów będzie trzeba reinstalować ale nie :-) Udało się, dziękuję za podpowiedzi! Testowałem to na x86 ale zakładam, że na pozostałych architekturach mechanizm będzie taki sam. Jak znajdę chwilkę, to napiszę posta z howto jak uruchomić pyLoad na stabilnym LEDE.