Temat: instalacja zabbix-agent gargoyle

Witajcie, mam problem.

Mianowicie, potrzebuję  zainstalować zabbix-agent na 1043ND v3

Dodałem repozytorium https://downloads.openwrt.org/latest/ar … /packages/

robię opkg update ( dostaje info Downloading package list for openwrt source...
Package list for openwrt downloaded successfully.)

po czym chcę wydać komendę opkg install zabbix-agentd

dostaję ( ERROR: No package named zabbix-agentd found, try updating your package lists) próbowałem różnych kombinacji, zawsze ten sam błąd.

Może jakas podpowiedź co robię źle.

Ew. może proś powie jak zainstalować ta paczkę nie z repozytorium a lokalnie, mam ją wgraną do katalogu /tmp.

2

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Nic nie powinieneś dodawać. Wszystkie repozytoria powinieneś mieć na miejscu

Z konsoli:

opkg update

wykonaj i pokaż co wyszło.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Witam,  odkopie temat tylko bardziej pod Owrt 18.6 compile by Cezary  OpenWrt 18.06-SNAPSHOT r7355-47f68ca58
tplink Wr1043nd
pakiet zabbix-agent  szukałem i testowałem z wersją 3.2 i 3.4 ale jak chciałem włączyć szyfrowanie PSK  niestety nie skompilowane w tych paczuchach TLS
ps
Cezary czy można ? o skompilowanie takiej paczuchy dla agenta z TLS.

Wed Nov  7 20:14:49 2018 daemon.warn zabbix_agentd[1683]: Got signal [signal:15(SIGTERM),sender_pid:1,sender_uid:0,reason:0]. Exiting ...
Wed Nov  7 20:14:49 2018 daemon.info zabbix_agentd[1683]: Zabbix Agent stopped. Zabbix 3.2.7 (revision 70298).
Wed Nov  7 20:14:49 2018 daemon.err zabbix_agentd[4435]: zabbix_agentd [4435]: "TLSConnect" configuration parameter cannot be used: Zabbix agent was compiled without TLS support
Wed Nov  7 20:14:49 2018 daemon.err zabbix_agentd[4435]: zabbix_agentd [4435]: "TLSAccept" configuration parameter cannot be used: Zabbix agent was compiled without TLS support
Wed Nov  7 20:14:49 2018 daemon.err zabbix_agentd[4435]: zabbix_agentd [4435]: "TLSPSKIdentity" configuration parameter cannot be used: Zabbix agent was compiled without TLS support
Wed Nov  7 20:14:49 2018 daemon.err zabbix_agentd[4435]: zabbix_agentd [4435]: "TLSPSKFile" configuration parameter cannot be used: Zabbix agent was compiled without TLS support

TPlINk wrr1043;)
Printserver , sane , transmission , audioserver , hdd40Gb i co jeszcze upcham wink zobaczymy jak pomyślimy //lol

4

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Wersja stabilna nie posiada w ogóle takie opcji żeby kompilować zabbix agneta z ssl. Pojawiło się to dopiero w wersji rozwojowej kilka miesięcy temu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

no tak coś doczytałem https://github.com/openwrt/packages/issues/5675  czyli nie ma co ryzykować w tej wersji czy ewentualnie mogę zostać betatsterem smile tylko czy ruszy na twojej kompilacji czy to nie będzie kompatybilne ??
ciekawe czy w ver 4 też tls-a nie będzie ?  bo zawsze to ciut zabezpieczone jak lata po vlanach

TPlINk wrr1043;)
Printserver , sane , transmission , audioserver , hdd40Gb i co jeszcze upcham wink zobaczymy jak pomyślimy //lol

6

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Wersja z wydania stabilnego nie kompiluje się z openssl. Więc nie, nie zostaniesz betatesterem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Nie wiem i boje się zapytać wink kompilacja z tego patcha https://github.com/jzapater/packages/co … 6bb9548260  zainstalowanie na OpenWrt 18.06-SNAPSHOT r7355 nie pójdzie
obiecuje to było ostatnie pytanie "zielonego"

TPlINk wrr1043;)
Printserver , sane , transmission , audioserver , hdd40Gb i co jeszcze upcham wink zobaczymy jak pomyślimy //lol

8

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

No właśnie ci napisałem że nie idzie:

x/generic/staging_dir/target-mips_24kc_musl/usr/lib/libintl-stub/include  -MT libzbxcrypto_a-tls.o -MD -MP -MF .deps/libzbxcrypto_a-tls.Tpo -c -o libzbxcrypto_a-tls.o `test -f 'tls.c' || echo './'`tls.c
tls.c: In function 'zbx_set_ecdhe_parameters':
tls.c:3063:2: error: unknown type name 'EC_KEY'; did you mean 'ENOKEY'?
  EC_KEY  *ecdh;
  ^~~~~~
  ENOKEY
tls.c:3069:22: warning: implicit declaration of function 'EC_KEY_new_by_curve_name' [-Wimplicit-function-declaration]
  if (NULL == (ecdh = EC_KEY_new_by_curve_name(NID_X9_62_prime256v1)))
                      ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
tls.c:3069:20: warning: assignment makes pointer from integer without a cast [-Wint-conversion]
  if (NULL == (ecdh = EC_KEY_new_by_curve_name(NID_X9_62_prime256v1)))
                    ^
tls.c:3085:2: warning: implicit declaration of function 'EC_KEY_free'; did you mean 'EVP_PKEY_free'? [-Wimplicit-function-declaration]
  EC_KEY_free(ecdh);
  ^~~~~~~~~~~
  EVP_PKEY_free
tls.c: In function 'zbx_tls_init_child':
tls.c:3379:4: warning: implicit declaration of function 'SSL_CTX_set_psk_client_callback'; did you mean 'SSL_CTX_set_tmp_dh_callback'? [-Wimplicit-function-declaration]
    SSL_CTX_set_psk_client_callback(ctx_psk, zbx_psk_client_cb);
    ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    SSL_CTX_set_tmp_dh_callback
tls.c:3383:4: warning: implicit declaration of function 'SSL_CTX_set_psk_server_callback'; did you mean 'SSL_CTX_set_tmp_rsa_callback'? [-Wimplicit-function-declaration]
    SSL_CTX_set_psk_server_callback(ctx_psk, zbx_psk_server_cb);
    ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    SSL_CTX_set_tmp_rsa_callback
tls.c: In function 'zbx_tls_get_attr_psk':
tls.c:5473:36: warning: implicit declaration of function 'SSL_get_psk_identity'; did you mean 'SSL_get_ssl_method'? [-Wimplicit-function-declaration]
  if (NULL != (attr->psk_identity = SSL_get_psk_identity(s->tls_ctx->ctx)))
                                    ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                                    SSL_get_ssl_method
tls.c:5473:34: warning: assignment makes pointer from integer without a cast [-Wint-conversion]
  if (NULL != (attr->psk_identity = SSL_get_psk_identity(s->tls_ctx->ctx)))
                                  ^
Makefile:466: recipe for target 'libzbxcrypto_a-tls.o' failed

itd.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

zrozumiane i dzięki za info będę śledził czy pojawi się w jakimś snapsho-cie

TPlINk wrr1043;)
Printserver , sane , transmission , audioserver , hdd40Gb i co jeszcze upcham wink zobaczymy jak pomyślimy //lol

10

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Czy przypadkiem nie rozmawiacie o PR który już został włączony do repo (master)? https://github.com/openwrt/packages/com … a55c1ec068?

Z tego co widzę wymaga samodzielnej kompilacji z odpowiednią opcją.

Było pytanie jak kompilować paczki globalnie z każdą z opcji: https://lists.openwrt.org/pipermail/ope … 14418.html ale chyba przeszło bez większego odzewu.

11

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Witam
Dla potomnych instalacja zabbix-agenta na owrt 18.6.1
Problem zabbix-extra-network nie pobiera danych
1.zmiana pliku /etc/zabbix.conf.d/network
UserParameter=netowrt.discovery,lua -l ubus -e 'u=ubus.connect();list="{\"data\":[";dump=u:call("network.interface", "dump", {});for _, intf in ipairs(dump.interface) do list=list.."{\"{#IF}\":\""..intf.device.."\", \"{#NET}\":\""..intf.interface.."\"},";end;list=string.gsub(list,",$","");print(list.."]}")'
2. dodanie pliku  /usr/share/acl.d/zabbix-network-ubus-acl.json
{
        "user": "zabbix",
        "access": {
                "network.interface": {
                        "methods": [ "dump" ]
                }
        }
}
3. killall -HUP ubusd
4. z serwera zabbix-a
zabbix_get -s 10.0.x.x -p port -k "netowrt.discovery"
{"data":[{"{#IF}":"eth0.4", "{#NET}":"dsl"},{"{#IF}":"eth1.1", "{#NET}":"lan"},{"{#IF}":"lo", "{#NET}":"loopback"},{"{#IF}":"eth0.3", "{#NET}":"lte"},{"{#IF}":"eth0.2", "{#NET}":"neo"}]}

i powinny pokazać się nowe items dla hosta dla każdego IF np
Network interface discovery: Incoming network traffic on eth0.2 (neo)

cały test z linków
https://forum.openwrt.org/t/solved-zabb … s/10454/11
https://github.com/openwrt/packages/tre … bbix/files

PS Cezary jak sadzisz kiedy można się spodziewać 3.4.14  już w repo master ( będziesz kompilował z SSL) czy będzie czekać do nowej wersji OWRT 18.6.2 czy 19 . Nie rozumiem zależności   wersja owrt = paczki  czyli do 18.6.1 najnowszy pakiet zabbixa

TPlINk wrr1043;)
Printserver , sane , transmission , audioserver , hdd40Gb i co jeszcze upcham wink zobaczymy jak pomyślimy //lol

12

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

Ja tego nie kompiluję. Jak będzie następne wydanie stabilne to to co jest w wersji rozwojowej stanie się wersją stabilną. Chyba że których z deweloperów specjalnie przeportuje to do wersji stabilnej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: instalacja zabbix-agent gargoyle

THx za wyjaśnienie

TPlINk wrr1043;)
Printserver , sane , transmission , audioserver , hdd40Gb i co jeszcze upcham wink zobaczymy jak pomyślimy //lol