Temat: touchpad + syndaemon

Wszyscy, którzy maja "niesforne kciuki" i podczas pisania często, niechcący i bezwiednie klikają na touchpadzie,
powinni dodać sobie poniższe do /etc/X11/xinit/xinitrc (albo "per user" do ~/.xinitrc):

/usr/bin/syndaemon -d -t

Po tym zabiegu, przez 2 sekundy po naciśnięciu klawisza touchpad nie reaguje na kliknięcia.
Zapobiega to chaotycznemu przeskakiwaniu kursora, niekontrolowanemu przełączaniu okien i znacząco obniża poziom agresji.

2

Odp: touchpad + syndaemon

Bardzo przydatne smile i skuteczne.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

I jedyna na Ubuntu Fiesty. trick ze skryptem podłączonym do gnome-volume-managera nie działa. Albo właściwie działa połowicznie - potrafi wyłączyć touchpada w pomencie podłączenia myszy. Nie potrafi włączyć go z powrotem, gdy mysz zostanie odłączona. hmm

4

Ja ostatecznie dorobiłem się innego skryptu:

mam w /etc/udev/rules.d/010_aristo.rules coś takiego

ACTION=="*", SUBSYSTEM=="usb_device", RUN="/usr/local/bin/mousecheck"

a w usr/local/bin/mousecheck tak:

#!/bin/sh

case $ACTION in
  add)
    if lsusb | grep Mouse; then
      synclient TouchpadOff=1
      logger -t aristo "Touchpad off"
    fi  
    ;;
  remove)
    if ! lsusb | grep Mouse; then
      synclient TouchpadOff=0
      logger -t aristo "Touchpad on"
    fi  
    ;;
esac

Całość działa tak jak trzeba: touchpad jest wyłączany przy podłączeniu myszy, a włączony przy jej wyjęciu.

5

Działa! Próbowałem cos podobnego, ale zawiesiłem się na rulesach... Dzięki za pomoc.

6

Ale zauważyłem jedno "ale": jeżeli mysz jest podłączona przy starcie systemu, to samo ładowanie modułów powoduje wykrycie myszy; nie odpalają się wtedy regułki. Ale to nie wielki problem - mam po prostu w skryptach startowych wywołanie mousecheck.