Temat: OpenVPN - jak skonfigurować pod TV

Witam Serdecznie,
Pytanie Lamerskie więc proszę o wyrozumiałość ;P

Szwagier wyjeżdża do rodziny w Australii, chciałem zrobić mu prezent i dać na czas pobytu iptv box-a na androidzie,
jest tam kodi (dodałem pluginy z polską telewizją) a do tego nc_pls_go i hbo_goo

Oczywiście co najmniej dwie ostatnie usługi potrzebują polskiej lokalizacji aby działać ...

Czyli openvpn (mam gargoyla na routerze i już kiedyś podłączyłem Win klienta do niego więc pewnie ogarnę)...

Ale

Mam wiejski "trzepakowy" internet u siebie (20Mbps asymetrycznie na upload 3Mb i 17Mb na download) max jak sąsiedzi nie używają netu ;(
czy jest możliwość skonfigurowania go w taki sposób aby jak naj mniej "zużywać" moje łącze ?
Może Koledzy znają jakąś alternatywę ?

W akcie desperacji pewnie wykupię usługę vpn-a ale trochę mi szkoda bo nie jest to tanie ;(

z góry dziękuję za poradę
i jeszcze raz przepraszam za lameriadę

2

Odp: OpenVPN - jak skonfigurować pod TV

Na 3Mb streaming video puszczony w tunelu openvpn nie będzie chodził płynnie. Spróbuj to uruchomić to sam ocenisz, tym bardziej, że w Gargoyle można zrobić to z GUI.

TP-Link TL-WDR3600 v1.5 -  OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 with Luci +Microsoft LifeCam VX-3000
RaspberryPi 2 - OMV Stone Burner 2.0.15 +Creative SB Play +Medion OR24V +DVB-T Media-Tech MT4163  +MP00202AC +3xDS18B20 +HIH-4000-002 +MPXHZ6115A +Samsung SPF-85H +D-Link DUB-H7

3 (edytowany przez Kamil00s 2017-01-18 10:44:23)

Odp: OpenVPN - jak skonfigurować pod TV

Czyli nawet nie próbuję streamować wink
tak ... zestawiałem openvpn-a właśnie z pod gui wcześniej ale tylko do komuniacji

zostaje opcja "komercyjnego" VPN-a

dzięki za info