1

Temat: TL-WDR4300 i jumbo frames

Witam i proszę o informacje czy komuś działają jf dla podanego rutera. Wg informacji z eko jest na to poprawka zawarta w obrazach P. Cezarego ale obecnie mam najnowszego Gargoyle i jak zepnę PC z włączonymi jf z NAS poprzez 4300 i w NAS ustawiam MTU różne od 1500 to automatycznie odcina interfejs NAS. Zmienię na 1500 i jest ok. Czy dobrze kombinuję, że switch w 4300 jednak nie przepuszcza pakietów z jf? Przejrzałem oczywiście forum i wyniki zwrócone przez wuja G ale jednoznacznego potwierdzenia nie znalazłem.

R6220+WDR4300+...R6220

2

Odp: TL-WDR4300 i jumbo frames

Dokładnie, obsługa jumbo frame jest "standardowo" w openwrt włączona dla ar8327 na 9108 + 8 +2 bajtów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TL-WDR4300 i jumbo frames

Ok, dziękuję za potwierdzenie. W takim razie obsługa jf 'zwalona' jest pewnie w NAS-ie (DIY xpenology z DSM 6.0).
Przy standardowym MTU też zresztą nie mam powodów do narzekań bo dla SMB v.3 i jednego klienta max. transfer
(988Mb) w zasadzie jest zgodny z teoretyczną przepustowością zastosowanego łącza (1GbE). Dla jf liczyłem bardziej na obniżenie 'zasobochłonności' w sensie cpu, i/o niż na ew. wzrost tranferu na niemal 'wysyconym' GbE.

R6220+WDR4300+...R6220

4

Odp: TL-WDR4300 i jumbo frames

W tak zwanym międzyczasie, po zastosowaniu na tym samym sprzęcie nowszej wersji Xpeno 6.1 ustawiłem JF na 9k
wszędzie (PC, NAS) i transfer SMB w sprzyjających warunkach sięgnął teoretycznej granicy 999Mbit. Jednakowoż, różnicy w konsumpcji zasobów CPU po żadnej ze stron nie zauważyłem. Karty mają pewnie jakieś sprzętowe offload engine (Intel 2x1Gb). Aaa, no i w 4300 jest teraz LEDE by p. Cezary.

R6220+WDR4300+...R6220