Temat: Skrypt poinstalacyjny

Czarku,

Czy jest możliwość uruchomienia skryptu bash na świeżej instalacji?

Konfiguracja ovpn, adresacji IP z dhcp, modemu 4g itp?

2

Odp: Skrypt poinstalacyjny

W sensie mieć to na stałe w obrazie? W /etc/uci-defaults.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Nie. Uruchamiany ręcznie po instalacji.
Kwestia taka, że router nie będzie miał dostępu do internetu na początku, dopiero po konfiguracji 4g - to będzie jego podstawowe źródło.
Więc skrypt musiał by mieć także lokalnie paczki do pakietów, tak?

4

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Budujesz obraz który ma w sobie wszystko co trzeba + skrypt w /etc/uci-defaults który automatem przestawia wan na modem. Działa, sprawdzone wielokrotnie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Co do skryptu poinstalacyjnego  mając do instalacji te pakiety i coś tam jeszcze :

opkg install 3ginfo gnokii picocom
opkg install kmod-nf-nathelper-extra
opkg install wget usbreset tar
opkg install nano unzip coreutils-stty
opkg install shadow-useradd shadow-userdel
pkg install zoneinfo-core zoneinfo-europe
opkg install php5 php5-cgi libsqlite3
opkg install vsftpd-tls coreutils-sort
opkg install php5-mod-session mysql-server php5-mod-mysql 

JAk w skrypcie poinstalacyjnym zapodać ich instalację tak jak teraz  czy dawać jakieś sleepy aby nie zwiesić routera ?

Stacja Pogody pracująca na LEDE / Openwrt + arduino. http://dominikowice.one.pl  Pomiar temperatury, ciśnienia, wilgotności  online + wykresy 24 godzinne, 7 dniowe, 30 dniowe, itp. A wszystko to na Routerze NETGEAR WNDR 4300 z wgranym LEDE.

6

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Tak jak teraz.Tylko wcześniej opkg update, upewnij się że jest internet itd. Czemu nie zbudujesz sobie obrazy z tymi pakietami?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Skrypt poinstalacyjny

A no dlatego że przygotowanie obrazu może być dla mnie dużym wyzwaniem smile niby gdzieś tam coś sobie kompilowałem pod własne potrzeby jako instalkę *.ipk ale to nie cały obraz i nie wiem czy sobie poradzę. A zrobienie skryptu to pikuś big_smile

Stacja Pogody pracująca na LEDE / Openwrt + arduino. http://dominikowice.one.pl  Pomiar temperatury, ciśnienia, wilgotności  online + wykresy 24 godzinne, 7 dniowe, 30 dniowe, itp. A wszystko to na Routerze NETGEAR WNDR 4300 z wgranym LEDE.

8

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Czy skrypt przypadkiem nie będzie elastyczniejszy niż cały obraz? Zawszę mogę coś dopisać i gotowe - a tak muszę budować cały obraz z którym może wyjść różnie dla nowicjusza. Chociaż ma też plusy - wgrywam obraz i tyle - wszystko gotowe.
Tylko w moim przypadku każdy router będzie miał inną adresację IP - np. x.x.10.x  x.x.20.x  x.x.30.x itd - co za tym idzie inne profile ovpn dlatego skrypt wydaje mi się bardziej realny.

9

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Po restarcie i tak skryptu nie ma, więc równie dobrze możesz po prostu zalogować się i od razu instalować pakety.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Bardziej chodzi mi o cos takiego;

- kopiuje wszystkie potrzebne pakiety na USB, podłączam do routera, łącze się po kablu, uruchamiam skrypt - odpinam Pendrive, wyłącza router, podłączam modem i kable sieciowe - włączam zasilanie i idę do domu.

11

Odp: Skrypt poinstalacyjny

Tak możesz zrobić, jak najbardziej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.