Temat: A5-V11 kompilacja Openwrt

To znowu ja
Skompilowalem obraz OpenWRT na podstawie tutorial-a z faq do tego malucha. Obraz się wgrał i niby działa okej, problem pojawia się podczas próby instalowania potrzebnych składników aby odpalić dongla 3G.  w SSH wyrzuca mi błąd:

Configuring usb-modeswitch.
Collected errors:
 * satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb-serial:
 *      kernel (= 3.18.23-1-b26e7eea6fef8f04502f65d1115c0f1c) *
 * opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb-serial.
 * satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-usb-serial-option:
 *      kernel (= 3.18.23-1-b26e7eea6fef8f04502f65d1115c0f1c) *         kernel (= 3.18.23-1-b26e7eea6fef8f04502f65d1115c0f1c) *
 * opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-usb-serial-option.
 * opkg_install_cmd: Cannot install package usb-modeswitch-data.

Podejrzewam ze cos skopalem podczas kompilacji. I kieruje do was pytanie gdzie zrobiłem błąd??
P.S. Mam w nim wymieniony flash na 16MB

2

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

Nic nie skopałeś... Twoje moduły kernela mają inną sumę kontrolną niż te skompilowane i udostępnione w głównym repozytorium. Jeżeli wersja kernela się zgadza, to możesz spróbować wymusić instalację.

3

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

Jeżeli to był trunk to na pewno nie ma kernela 3.18.23

PS. Jeżeli sam kompilowałeś to wszystko co potrzebujesz skompiluj od razu w obraz zamiast później instalować.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

Jak chce skompilowac wszystko w obraz to niestety nie uzystkuje obrazu do wgrania (przekracza dopuszczalny rozmiar najwyraźniej)

5

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

arecki09 napisał/a:

Jak chce skompilowac wszystko w obraz to niestety nie uzystkuje obrazu do wgrania (przekracza dopuszczalny rozmiar najwyraźniej)

To sobie zadeklaruj w źródłach większe miejsce na firmware skoro masz FLASH wymieniony na 16 MB.

6

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

A możesz podpowiedzieć w którym pliku to zmienić bo do tej pory zmieniam tylko wpis w A5-V11.dts

7

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

https://dev.openwrt.org/browser/branche … e/Makefile

Linia  431. Domyślnie robi obraz 4M

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

Poczytaj tu.

9 (edytowany przez unreal 2016-06-26 21:23:05)

Odp: A5-V11 kompilacja Openwrt

Nie trzeba nawet zmieniać makefile. Skrypt stwierdza, że zbudowany obraz jest zbyt duży i po prostu nie kopiuje go do katalogu ./bin, ale on dalej znajduje się w ./build_dir/target-*/linux_nazwa_architektury, przykład:

./build_dir/target-mipsel_24kec+dsp_uClibc-0.9.33.2/linux-ramips_rt305x

I tam znajduje się sysupgrade, factory czy co tam jeszcze ktoś zaznaczył w menuconfigu do wygenerowania.