Temat: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Witam, mam prośbę o pomoc w rozpoznaniu styków w wymienionym AP.  W celu zainstalowania sterownika, bo istniejący prawdopodobnie jest uszkodzony. Styki na płytce wyglądają tak |_|_|___|. Jak je rozpoznać?

2

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Masę masz na całej płytce, podłącz się gdziekolwiek. TX znajdziesz ... podłączając RX konwertera i patrząc czy lecą dane na konsoli, wiesz przecież który to jest pin w konwerterze. Jak będziesz miał TX to znalezienie RX nie jest już problemem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Jesteś pewien, że tam jest RS232, a nie UART z logiką np. 3.3V?

Instrukcja "rozgryzania" gniazda konsoli szeregowej UART:
1. Znajdź w gnieździe GND.
2. Znajdź w gnieździe VCC.
3. Podepnij RX  z adaptera UART do jednego z pozostałych wyprowadzeń, sprawdź czy dostajesz jakieś dane. Jak nie, sprawdź kolejne wyprowadzenie.

4

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Nie jestem pewny, pomiędzy masą a wszystkimi stykami napięcie wynosi 0. pomiędzy 2 i 3 wynosi 5v, pomiędzy 1 a 4 wynosi 3.5v. Obok jest układ TI HC08. Układ styków 1 |_|_|__| 4

5

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Coś się kupy nie trzyma to, co piszesz. Albo nie mierzyłeś względem masy.
Niemniej wynika z tego, że 1 - GND, 2 lub 3 - TX lub RX, 4 - VCC.

6

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Znalazłem prawdopodobny rozkład i podaje na przyszłość dla innych: TX| GND| Vcc| ___ RX|.

7

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Podłączyłem się do routera przez uart i PuTTY nawiązuje łączność lecz nic nie wyświetla, nie występuje żadna reakcja. Co mogło się stać?

8

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Albo źle podłączyłeś albo nie wyświetla bo tak firmware jest zrobiony.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Próbowałem różnych połączeń w uart i nic to nie zmienia. Prędkość 115200 8/1.  Co można zrobić aby coś ruszyło? Czy może być to uszkodzony bootloader?

10

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Ale nie wszystkie routery wyświetlają coś na konsoli. Jesteś pewien że ten akurat wyświetla?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez adperhydrol 2016-06-01 21:44:52)

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Nie wiem, nie znalazłem żadnej dokumentacji do tego routera jest to dość niepowszechny model. Nawet wyjście UART nie jest nigdzie opisane, rozpoznałem jedynie GND i wzorowałem się na podobnym wyjściu w modelu DWL D-link`a.

12

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Taki schemat wyprowadzeń uarta występuje w wielu modelach D-linka, tak btw.
Np w popularnym DIR300 (przynajmniej w A1, B1 i B5 na 100% tak jest).

13 (edytowany przez adperhydrol 2016-06-02 10:11:30)

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Zauważyłem, lecz nie wiem czy w tym modelu jest wyświetlany tekst po podłączeniu uarta. Czy Uboot  obsługuje procesory cavium octeon? Oraz czy jest możliwość zniszczenia bootloadera albo softu poprzez resetowanie? Początkowo router się grzał i reagował na podłączenie kabla LAN zapaleniem odpowiedniej diody i nie dało się wejść na stronę konfiguracyjną , lecz po kilku resetach ochłodził się i przestał reagować na podłączenie kabla i jedynie świeci się dioda od zasilania. Jaki bootloader może obsługiwać tego routera i jak go zmienić.

14

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Pora coś wyjaśnić: ruter przestał się grzać -> ruter przestał pobierać prąd. Dopóki tego nie zmienisz, raczej nie ma perspektyw, by podjąć z nim komunikację po UART.

15 (edytowany przez adperhydrol 2016-06-02 23:22:03)

Odp: Rozpoznanie styków RS232 w AP d`link DAP 2590

Nie dokładnie się wyraziłem, procesor routera jest ciepły, lecz nie gorący, tak samo jak kilka innych układów. Wcześniej po prostu się bardzo nagrzewał, co jest podobno standardem w tym modelu. Czy była możliwość zniszczenia bootloadera poprzez zwarcie odpowiednich pinów na karcie flash w celu zresetowania? Tzw pin reset do gnd. Lecz to nastąpiło już po utraty wykrywania routera.