76 (edytowany przez leszekskc 2016-05-19 10:06:20)

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

Ja z DNS-ami mam problem na routerze Draytek Vigor 2830n-plus.. co jakiś czas muszę mu reset robić nie wiem dlaczego ;/ 
Ale problem był tylko wtedy gdy WAN miałem z modemu 4g. Jak normalnie po kablu to nie było tego...

77

Powered by LuCI for-15.05 branch (git-16.313.39362-9047456) / OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 r49474

Panowie jak to odnieść do wersji dostępnej na stronie https://dl.eko.one.pl/luci/chaos_calmer/mvebu/  ? Chodzi mi o to że się pogubiłem - jak sprawdzić czy powinienem zrobić update.

Drugie pytanie: nie jestem pewien czy to dobre forum ale - chrome w pasku adresu po wywołaniu Luci stale wyświetla "niezabezpieczona" (strona)- łączę się lokalnie. Jestem oczywiście pewien gdzie jestem i dokąd się łączę ale to niefajnie wygląda. Co robię nie tak?

Linksys WRT1900ACS @ LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3491-889638c
Linksys WRT54GL      @ Tomato 1.28
TPlink TL-WA750RE   @ ori soft

78

Nic nie robisz nie tak. luci posługuje się własnym niezaufanym certyfikatem którego przeglądarka nie zna, stąd też ten komunikat.

Informacje o publikowanych wersjach masz tu: http://eko.one.pl/?p=openwrt-chaos-calmer - jak widzisz nowszej nie zrobiłem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

79

Info o wersjach już dla mnie jasne - dziękuję.

Czy ten niezaufany certyfikat Luci można jakoś poznać z przeglądarką żeby się pozbyć tego komunikatu?

Linksys WRT1900ACS @ LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3491-889638c
Linksys WRT54GL      @ Tomato 1.28
TPlink TL-WA750RE   @ ori soft

80

Musiał byś wygenerować sobie certyfikaty w formacie który rozumie przeglądarka i dodać taki certyfikat do zaufanych.
Ja bym to zignorował po prostu.

81

Wgrywając firmware (miałem tam wgraną wersję ACv2 chciałem wgrać ACS za pomocą sysupgrade -F) na pierwszą partycję zepsułem ją i nie wstaje z niej ruter. Ruter rusza z drugiej z oryginalnym softem jak naprawić pierwsza partycją?

82

Uruchom z oryginalnego softu i za jego pomocą wgraj jeszcze raz openwrt. Powinien się wgrać na pierwszą.

83

Dzięki za odpowiedź. Wgrało się na pierwszą partycję (chciałem tak wgrać od razu, ale wolałem się upewnić by znowu czegoś nie spaprać).