26

Odp: WRT1900ACS pierwsze kroki

mac.wolski napisał/a:

1. reboot ustawiony w crontab zadziałał ale ruter zapętlił się i restatuje się co ok 1 minutę. Ustawiłem restart na próbę na dziś czyli poniedziałek na godzinę 19.

crontab wygląda tak:

* 19 * * 1 reboot
54 19 * * * /sbin/stat.sh

Co zrobiłem źle?

Zła jest pierwsza gwiazda określająca "co minutę".

Ustaw konkretną wartość nakazując uruchomienie się o konkretnej minucie godziny 19, np:

5 19 * * * reboot

powyższe zrobi reboot każdego dnia o 19:05

27 (edytowany przez mac.wolski 2016-04-11 21:45:01)

* zastępuje "każdy" w danej kolumnie.... dzięki Marcin. Wszystko jasne - wyzwala go pierwszy konkretnie określony parametr a potem wykonuje wszystko na co pozwalają *

Swoją drogą w żadnym znanym mi opisie crona nie występuje ta "drobna" podpowiedź a szkoda.

Linksys WRT1900ACS @ LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3491-889638c
Linksys WRT54GL      @ Tomato 1.28
TPlink TL-WA750RE   @ ori soft

28

mac.wolski napisał/a:

* zastępuje "każdy" w danej kolumnie.... dzięki Marcin. Wszystko jasne - wyzwala go pierwszy konkretnie określony parametr a potem wykonuje wszystko na co pozwalają *

Swoją drogą w żadnym znanym mi opisie crona nie występuje ta "drobna" podpowiedź a szkoda.

Chyba słabo googlałeś. To podstawa podstaw crona smile

29

To po prostu kwestia mojej niedoskonałej jeszcze interpretacji manuali - nie przestawiłem się jeszcze na myślenie "linux".

Niemniej uważam że poza suchym, technicznym i jak najbardziej poprawnym opisem funkcji warto dodać w manualu małymi literkami: "uważaj bo tu jest haczyk" smile

Dziękuję Koledzy bo już się sporo nauczyłem od Was. Teraz zdalny ssh...

30 (edytowany przez leszekskc 2016-05-01 15:11:25)

Witam. Dziś zakupiłem router linksys wrt 1900ac.. niestety jest on uszkodzony. Tzn. wydaje mi się że nie ma on w sobie kompletnego firmwire.. da się z nim połączyć przez wifi czy też kabel ale jeśli chce się na niego wejść  wyskakuje okienko instalatora usług Linksys smart wi-fi ale nie ma tam nic do wyboru.. nie da się z tego kroku przejść dalej ;/ czy ma ktoś jakiś pomysł jak go ożywić ?:) pozdrawiam

https://zapodaj.net/620ebc1db8272.png.html

31

Widzisz... zainstaluj openwrt na nim. Tu nie rozmawiamy o oryginalnym oprogramowaniu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

32

wyłącz adblock, ctrl+f5, jeśli pomoże to wrzuć open wrt, ori soft jest wyjątkowo niedopracowany.

ewentualnie spróbuj wejść przez IE

33

Wyłączenie Ad-blocka nic nie daje.  inne przeglądarki też nie. To wgranie openwrt da się przez kabel sieciowy ? czy to trzeba przez piny na płycie ? smile narazie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi ale szybko się ucze wink

34

leszekskc napisał/a:

Witam. Dziś zakupiłem router linksys wrt 1900ac..(...) jeśli chce się na niego wejść  wyskakuje okienko instalatora usług Linksys smart wi-fi ale nie ma tam nic do wyboru.. nie da się z tego kroku przejść dalej

Niedawno kupiłem Linksys WRT1200AC i miałem dokładnie to samo. Udało się wejść na ruter ale nie pamiętam jak. Może spróbuj wpisać w pasku adresu http://192.168.1.1 - czyli bez tego portu 52000 i reszty. Spróbuj w Firefox albo Internet Explorerze. Możesz też spróbować dać na tym oknie które ci wyskakuje nacisnąć dalej, ale ostatecznie przerwać/nie instalować niczego tylko żeby router pomyślał że już zainstalowałeś to smart wifi. W każdym razie mi się to udało obejść i pojawiło się normalne okno logowania do routera przez www.
Openwrt wgrałem z oprogramowania oryginalnego - o ile pamiętam w podmenu połączenie/connection. Piszę o tym bo ciężko mi było znaleźć to wgrywanie oprogramowania - nie spodziewałem się że będzie w menu "połączenia".
Pamiętaj aby przy pierwszym wgrywaniu Openwrt wybrać obraz "factory".

WRT1900ACS, WNDR3700v2

35

Nie ma szans przejść dalej ;/ on ma coś skopane z tym firmwire na nim.. Tanio go kupiłem. Gość wiedział że coś z nim nie tak..  trzeba jakoś na siłe wgrać mu od nowa całe factory firmwire wink  myślę o tym: https://www.youtube.com/watch?v=mN7u79EupGQ  ??

36

Kabel szeregowy po prostu.

37

Witam.
Podepnę się pod temat. Mam możliwość kupna WRT1900ACS w dość dobrej cenie. Jak ten router sprawuję się na Gargoyle? Ma jakieś poważne wady? Jakie prędkości zapisu i odczytu na dysku na sata i usb 3.0?
Z góry dzięki za odpowiedz.

38 (edytowany przez leszekskc 2016-05-02 15:09:14)

Po pierwsze to musze kupić ten konwenter z usb ;] mógłby ktoś podpowiedzieć jaki wybrać ?? na allegro tego sporo... no i wtedy będę probował dalej wink

39

cp2102 szukaj

40

http://allegro.pl/listing/listing.php?o … e-1-5-0415  obojętnie który ? smile

41

Pierwszy  z góry, pisze że ma 3.3v, może być.

42

Oki. Przyszedł już konwenter nawet go podłączyłem wink ale ja chciałbym wgrać oryginalny firmwire przez to urządzenie a nie openwrt. W jaki sposób to zrobić ? jakim programem ? smile

43

Zapewne np. w taki sposób: https://www.youtube.com/watch?v=mN7u79EupGQ

44

No oglądałem to ale on tam wgrywa Openwrt. A ja chce zwykly ;]

45

Wgraj zwykły, to też img.

46

Udało się smile router żyje big_smile  dzięki za pomoc pozdrawiam wink

47

Witam raz jeszcze. Dostałem kolejne takie routery i mam takie pytanko: za co odpowiedzialne jest to prostokątne coś ?? w jednym routerze to odpadlo... router niby dziala ale jednak chcialbym wiedziec co to smile pozdrawiam

https://zapodaj.net/83eaa4675356a.jpg.html

https://zapodaj.net/15a9d4f230661.jpg.html

48

Kondensator. Za co odpowiedzialny tego nie wiem bo schematu nie widziałem. Skoro działa to dobrze, trzymaj kciuki żeby to nie był element np. przetwornicy zasilania.

49

a nie lepiej taki nowy przylotowac ? big_smile

50

leszekskc napisał/a:

a nie lepiej taki nowy przylotowac ? big_smile

Jak masz drugi egzemplarz sprawny, to wylutuj ten kondensator, zmierz jaką ma pojemność, zmierz przy jakim napięciu mniej więcej pracuje i wstaw coś podobnego.

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!
Modyfikacja U-Boot dla routerów (obrazy)

Naprawię routery, wymienię RAM i FLASH na większy