1

Temat: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Witam

  Na TL-WDR3600 postawiłem Gargoyle  1.6.2.2.
Odpaliłem VPN jako serwer (w zasadzie bez żadnych zmian w ustawieniach domyślnych. Po zapisaniu zmian PROBLEM.
Mianowicie: przestaje działać Internet, przestają iść pingi na router. Pozostaje restart. Po restarcie idzie około 8-10 pingów na router i znowu "zwicha".
Żeby wrócić do "normy" szybko po restarcie trzeba wskoczyć na router, wyłączyć serwer VPN i zapisać ustawienia.. jeżeli zdążymy w ciągu wspomnianych 8-10 pingów... to działanie routera wraca do normy
Zrobiłem upgrade do wersji 1.8 i sytuacja ciągle się powtarza. W trakcie całego dnia raz mi się udało odpalić serwer VPN i przez jakiś czas działał (nawet dodałem klientów i pobrałem ich poświadczenia), później dokonałem zmiany żeby klienci się nawzajem nie widzieli, zapisałem i znowu zwicha...
No i szukam pomocy... Zależy mi szczególnie na VPN. A może cos innego polecicie zamiast Gargoyle.

Z góry dziękuje za informacje

Jacek

2

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

A czasami nie zmieniłeś adresacji - tam było 10.*?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Cezary napisał/a:

A czasami nie zmieniłeś adresacji - tam było 10.*?

Nic a nic.. zostało 10.0.8.1  smile

4

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

bajt napisał/a:
Cezary napisał/a:

A czasami nie zmieniłeś adresacji - tam było 10.*?

Nic a nic.. zostało 10.0.8.1  smile

Czeski błąd.... oczywiście miało być 10.8.0.1

5

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Przywróć ustawienia domyślnie, włącz openvpn, nie zmieniaj nic, zapisz i zobacz i jak się będzie zachowywał.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Cezary napisał/a:

Przywróć ustawienia domyślnie, włącz openvpn, nie zmieniaj nic, zapisz i zobacz i jak się będzie zachowywał.

Przerabiałem to też.. dokładnie tak samo jak w opisie powyzej..... zwicha

Jacek

7

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

OpenVPN w gargoyle działa dobrze, wiele osób go używa, więc problem masz po swojej stronie. Jaką adresację masz na wanie? Jaką na lanie? Jakieś klonowanie mac adresu?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Cezary napisał/a:

OpenVPN w gargoyle działa dobrze, wiele osób go używa, więc problem masz po swojej stronie. Jaką adresację masz na wanie? Jaką na lanie? Jakieś klonowanie mac adresu?

Po WANie (PPPoe) dostaje adres z usługi NETII (hotspoot Netia w trybie bridge, ale sprawdzałem tez na zwykłym DHCP po stonie WANu w podsieci 10.0.0.x)
Po stronie LANu 192.168.2.1.

Wiem że działa dobrze (LUDZISKA PISZĄ) , dlatego przy nim chce zostać smile

JACEK

9

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Widzisz, jak na wanie masz 10* to może konflikt zachodzić jeżeli netiaspot tez ma dhcp na tej adresacji.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Cezary napisał/a:

Widzisz, jak na wanie masz 10* to może konflikt zachodzić jeżeli netiaspot tez ma dhcp na tej adresacji.

O...

   Sprawdzę ...   Fakt jak sprawdzałem na zwykłym WANie z dhcp to po stronie WANu było 10.0.0.1/0

Dam znać.

Dzięki za info

Jack

11

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

bajt napisał/a:
Cezary napisał/a:

Widzisz, jak na wanie masz 10* to może konflikt zachodzić jeżeli netiaspot tez ma dhcp na tej adresacji.

O...

   Sprawdzę ...   Fakt jak sprawdzałem na zwykłym WANie z dhcp to po stronie WANu było 10.0.0.1/0

Dam znać.

Dzięki za info

Jack

Zmieniłem adres serwera openVPN na 176.16.0.1  i w tym układzie brak zwichy

Jacek

12

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

bajt napisał/a:
bajt napisał/a:
Cezary napisał/a:

Widzisz, jak na wanie masz 10* to może konflikt zachodzić jeżeli netiaspot tez ma dhcp na tej adresacji.

O...

   Sprawdzę ...   Fakt jak sprawdzałem na zwykłym WANie z dhcp to po stronie WANu było 10.0.0.1/0

Dam znać.

Dzięki za info

Jack

Zmieniłem adres serwera openVPN na 176.16.0.1  i w tym układzie brak zwichy

Jacek

OpenVPN stoi.....
Utworzyłem użytkownika, mogę się zalogować z zewnątrz przez VPN ale mogę pizgać tylko na router - nie widzę nic w sieci lokalnej poza routerem
Natomiast w sieci lokalnej po włączeniu serwera openVPN przestaje działać Internet i nie mogę nawet zapingać na router (sytuacja się normuje po wyłączeniu serwera).
Szukam pomocy

Jacek

13

Odp: TL-WDR3600 GARGOYLE - po odpaleniu VPN (serwer) problem

Strzelam że znów adresacja...

Zainstaluj CC i skonfiguruj ręcznie tak jak chcesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.