26

Odp: Modemy LTE w OpenWrt CC

Może mi jakiś właściciel e3372s-153 hilink napisać co w niego najlepiej wgrać przed podłączeniem do routera z openwrt ?
Obecnie jest :

Wersja sprzętu modemu:    CL1E3372SM
Wersja oprogramowania modemu:    22.298.03.02.965
Wersja interfejsu www:    17.100.05.06.965

Modem bez żadnego logo operatora, biały huawei (na pudełku tylko naklejka multimedia polska).
Z góry dzięki

WRT1200AC @ LEDE
WNDR4300 @ LEDE
WT3020 @ LEDE
MI3G @ LEDE

27

Zostaw tak jak jest, niech sobie ten hilink będzie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

28

Cezary, bardziej myślałem o jakimś nowszym webgui, ten jest ubogi, nie ma między innymi opcji "lte only".

WRT1200AC @ LEDE
WNDR4300 @ LEDE
WT3020 @ LEDE
MI3G @ LEDE

29

Na forum bez-kabli.pl znajdziesz różne modyfikacje.

30

Wiem, czytam, problem tylko taki że nie mam całej nocy na to. Myślałem że ktoś napisze jakie obecnie najlepsze oprogramowanie wrzucić w ten modem.

WRT1200AC @ LEDE
WNDR4300 @ LEDE
WT3020 @ LEDE
MI3G @ LEDE

31

wrzuciłem Update_WEBUI_17.100.11.00.03_forE3372_Mod1.0.rar i już więcej widać smile

WRT1200AC @ LEDE
WNDR4300 @ LEDE
WT3020 @ LEDE
MI3G @ LEDE

32

Mam problem z LTE na moim e398 z Cyfrowego Polsatu, tzn łączy max z hspa+ (inf 3ginfo). Chodzi na routerze sagemcom f@st 2704 z zainstalowanym  LuCI for-15.05 branch (git-16.313.39362-9047456). Instalowałem modem wg http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g (automatyczny wybór połączenia). Na komputerze ustawiłem tylko LTE i w routerze już nie mam LTE. Nie wiem już co mam zrobić dalej

33

Ustaw w qmi lte i tyle.

PS. Ale skoro modem sam się połączył na hspa+ to wymuszenie lte jest średnim pomysłem. On nie zrobił tego dlatego że Ci zrobić na złość - albo masz słaby sygnał ale inne warunki że elektronika uznała że hspa+ jest lepsze.

34

Nie wiem jak ustawić LTE w qmi. Nie wiem czym jest qmi. Modem ma dobry zasięg LTE i zasilanie również dobre. Wnioskuję więc, że to nie elektronika decyduje o zmianie na HSPA+

35

qmi to protokół połączenia. Dostępne w luci.

Modem decyduje o wyborze technologii chyba że specjalnie go zmusiłeś żeby łączył się na 3G zamiast 4G.

36

więc co dokładnie mam zrobić aby uzyskać połączenie lte na tym sprzęcie?

37

Tak go ustaw: http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugamodemwwtrybieqmi sam ten link podałeś.

38

LTE teraz chodzi ale: miałem wcześniej tak ustawione i LTE nie było. Ale jak to mówią "co drugi glupi ma szczęście" , druga opcja jest taka, że wymuszenie LTE pomogło. Dzięki za pomoc