1,351

Odp: Co kupić? Poradnik kupującego

roofman napisał/a:

Piszą aby wyłączyć zasilanie na 30 sekund po wgraniu?
Niestety nie działa. Wstaje i pali się dioda SYS i LAN na pomarańczowo ale tym razem już bez resetów.

a zmiany w konfigu ktore sugeruja ? sam tego nie robilem, sugeruje tylko co tam jest napisane..

1,352 (edytowany przez roofman 2018-05-09 20:49:59)

Mógłbyś rzucić linkiem do tematu?
Znalazłem tylko wpis o wyłączeniu zasilania na 30s, nic o reszcie zmian nie widzę, albo nie mogę znaleźć.

Edit: Dobra, wszystko już w wndr4300 gra.
Laptop wrócił, w ustawieniach karty miał wyłączoną obsługę 5GHz. Po włączeniu tej opcji załapał sieć z Gargoyle - po żonglowaniu firmware (LEDE / Gargoyle) sieć 5GHz wstaje na routerze (w sensie dioda się zapala, bo jeszcze rano coś nie bardzo chciała po którymś wgraniu Gargoyle).

1,353

Panowie proszę szukać na forum . Wszystko już było :https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12612. Ostatni post.
Natomiast co do wndr 4300 mam już ponad dwa lata 2 szt . Był gargoyle od Cezarego , obecnie najnowsze lede luci  Cezary.
Routery pracują jako most na 5GHz między dwoma blokami odległość w prostej linii ponad 100 m. Pełno sieci 2,4GHz , jedna 5GHz. Z tego co pamiętam do 136 kanału wszystko śmiga na wyższych nie świeci się dioda niebieska i brak 5GHz.
Proszę wgrać fabryczny soft przez tftp metodą z linku powyżej i sprawdzić. Jeżeli na oryginale działa to i na gargoyle , lede również. Oczywiście czasami są problemy i trzeba wgrać alternatywny soft drugi i trzeci raz. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Czasami tylko niby wykrywa radar i z kanału 104 przełącza mi na 44. Choć na 44 moc radia wystarcza mi również.

2 x WNDR4300
1 x NEXX WT3020H
1 x R7800

1,354

boood napisał/a:

Panowie proszę szukać na forum . Wszystko już było :https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=12612. Ostatni post.
Natomiast co do wndr 4300 mam już ponad dwa lata 2 szt . Był gargoyle od Cezarego , obecnie najnowsze lede luci  Cezary.
Routery pracują jako most na 5GHz między dwoma blokami odległość w prostej linii ponad 100 m.

Most 5GHz i na 100m ? dorabiane sa jakies anteny czy wszystko na tych wbudowanych ?

1,355

Wszystko oryginalne.  Żadnych modyfikacji.  Routery stoją w pokojach na parapecie.  Jeden dostaje internet po wan i udostępnia siec 5GHz i 2.4GHz. Drugi odbiera 5Ghz i udostępnia osobną 2.4. Udostępniający  pierwsze piętro drugi jest na parterze.

2 x WNDR4300
1 x NEXX WT3020H
1 x R7800

1,356

Cześć,

Czy znajdzie się jakiś router z lepszym zasięgiem od Archera C7 v2 który obsługuje gargoyle?

Pozdr!

Archer C7 v2 Lede Luci

1,357

Obecnie gargoyle obsługuje mało "nowszych" sprzętów. Kup drugi i repeater sobie zrób.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,358

Mi też się marzył router z super zasięgiem, ale po różnego rodzaju testach zrobiłem mniej więcej tak jak Cezary Ci radzi: dwa routerki z tym, że zamiast stawiać repeater spiąłem je kablem i jeden działa jako "dumb access point". BTW, może warto powtórzyć to co się niejednokrotnie przewijało na forum: w transmisji WiFi biorą udział dwie strony - co Ci po mocnym routerze jeśli klient nie nadąża? ;-)

1,359

boood napisał/a:

Wszystko oryginalne.  Żadnych modyfikacji.  Routery stoją w pokojach na parapecie.  Jeden dostaje internet po wan i udostępnia siec 5GHz i 2.4GHz. Drugi odbiera 5Ghz i udostępnia osobną 2.4. Udostępniający  pierwsze piętro drugi jest na parterze.

Masz je ustawione pionowo (jak zaleca netgear) czy poziomo ? jakie oprogramowanie ?
Jaka jest sila sygnalu po drugiej stronie ?
Jak dla mnie to niesamowite, ze to bangla, przeciez to sa antenki dookolne...

1,360 (edytowany przez boood 2018-05-14 18:55:46)

Routery stoją pionowo w fabrycznych podstawach.  Oprogramowanie to :
LEDE Reboot 17.01-SNAPSHOT r3862-60f8d38.
Na routerze klient  - 69 dBm,  to na kanale 44  według  iw list 20 dBm

Edit:
Na kanale 104 według iw list 24 dBm na routerze klient - 64 dBm.

2 x WNDR4300
1 x NEXX WT3020H
1 x R7800

1,361

Cezary napisał/a:

Obecnie gargoyle obsługuje mało "nowszych" sprzętów. Kup drugi i repeater sobie zrób.

Dzięki za wyjaśnienia.

W moim obecnym C7 Na 5 Ghz w najdalszym zakątku domu potrafi zerwać połączenie, na 2.4 GHZ wszędzie jest zasięg, ale nawet przy routerze max prędkość to 60 Mb/s (przy łączu 650 Mbps).

W ustawieniach wybrałem szerokość 40 mhz poniżej na kanale 5.

Archer C7 v2 Lede Luci

1,362

Panowie, co teraz ma najlepszy zasięg wifi 2,4GHz? Bo moja wiedza stanęła na 1043nd... Potrzebuję z portem usb, do zrobienia vpn'a w zasadzie tylko.
Chcę oczywiście gargoyle mieć wgrane.

1,363

Nic nie ma lepszego zasięgu... nie będzie. Pamiętasz że u nas norma jest na 100mW?

1,364 (edytowany przez rufik 2018-05-13 20:31:06)

Pamiętam :-) I nie szukam mikrofalówki.
Może inaczej - potrzebuję router, do którego podepne modem lte E3372h, bez huba aktywnego. Będę potrzebował tam VPN, więc gargoyle (preferowany) / OpenWRT / LEDE zainstaluję.
No i wifi będzie mocno w domu wykorzystywane, więc dobrze, aby było bezproblemowe, z dużą "czułością/zasięgiem" jak to mawiają.

Co jest sensownego na rynku, oprócz 1043?

1,365

Witam. Potrzebny router do firmy. Mocne zewnętrzne anteny, wystarczy 2,4ghz. Dużo ram, duży flash żeby nie robić extroota, port usb, 5 porty gigabit. Coś ktoś widział gdzieś od ręki do zakupu? Może Cezary masz coś odsprzedać?

1,366

Nie. Chyba że reanimowego 1043v1 lub wdr3600. Spójrz na openrouter.info, pepe2k kilka różnych sprzętów wystawił.

1,367

scalpel napisał/a:

Witam. Potrzebny router do firmy. Mocne zewnętrzne anteny, wystarczy 2,4ghz. Dużo ram, duży flash żeby nie robić extroota, port usb, 5 porty gigabit. Coś ktoś widział gdzieś od ręki do zakupu? Może Cezary masz coś odsprzedać?

Gdyby nie te zewnetrzne anteny to na allegro ktos sprzedaje WNDR4300 za ok 80zl, tp-linki dual band miewaja np wewnetrzne anteny do 2.4 a zewnetrzne do 5GHz..

1,368

Router musi pokryć 300m2 otwartej przestrzeni, wykorzystać światłowód i być stabilny. Zastanawiam się nad 1043 v4.  Podobno ma 16mb Flash. Ile zostaje miejsca po zainstalowaniu lede? Znowu czytam że na lede chodzi powoli i jest niestabilny.

1,369

Jak światłowód? Bezpośrednio? To żaden z nich.

1,370

Nie bezpośrednio. Po prostu mam w miarę szybki dostęp do internetu. Archer c7 jest każdy wspierany czy trzeba uważać na jakieś v1,v2?

1,371

C7 to v2 lub v4. v1 ma nieobsługiwane radio

1,372 (edytowany przez abanczak 2018-05-19 20:24:25)

Cezary napisał/a:

Cezary, gdzie popełniam błąd? W twojej szukajce nie widzę obrazu dla v4 a niestety tylko takie teraz są na allegro.
https://eko.one.pl/?p=openwrt-archerc57 <- tutaj tez pisze, że jest niewspierany

1,373

Wyszukiwarka obejmuje tylko moje obrazy, a v4 dostępny jest tylko w wersji rozwojowej lub w nadchodzącym 18.06 - a tych jeszcze nie kompiluję.

Zauważyłeś że w/w link pokazuje stan na wrzesień 2017r? Od tego czasu sytuacja się zmieniła.

1,374

abanczak napisał/a:
Cezary napisał/a:

Cezary, gdzie popełniam błąd? W twojej szukajce nie widzę obrazu dla v4 a niestety tylko takie teraz są na allegro.
https://eko.one.pl/?p=openwrt-archerc57 <- tutaj tez pisze, że jest niewspierany

Kupiłeś gdzieś c7 v4? Podaj mi linka bo sprzedawcom nie chce się sprawdzać wersji.

1,375

scalpel napisał/a:

Kupiłeś gdzieś c7 v4? Podaj mi linka bo sprzedawcom nie chce się sprawdzać wersji.

Z x-kom:
https://www.x-kom.pl/p/173726-router-tp … lband.html
Jeżeli potrzebujesz sznurek koniecznie na allegro to podrzucę Ci jutro na PW.