1,101

Odp: Co kupić? Poradnik kupującego

Witam, potrzebuję sprzęt do LTE od Plusa.
z pierwszego postu znalazłem w morele:
Router Teltonika RUT500 HSPA+ router VPN server (RUT500)

czy to nadal dobre rozwiązanie ?

obecnie posiadam modem mobilny huawei E3372 Hilink, ale wolę zatrzymać go na wyjazdy a w domu zainstalować coś stacjonarnego.

Co polecacie?

1,102

Z tego co mi wiadomo i na szybko ze specyfikacji RUT500 nie obsługuje LTE. Do tego celu proponuje RUT955. Ten testowałem i montowałem wiele razy. Uptimy od około 6 do 12 miesięcy. Tylko jak już będziesz kupował to szukaj takiego z modemem ME909u-521 w środku. Sprawdzona jednostka huaweia. Dlaczego napisałem szukaj. Bo gdzieś wyczytałem, że bodajże od marca 2017 roku producent tego cuda czyli firma Teltonika zmodyfikowała nieco bebechy i wsadzili tam chyba Quectel EC25-E. A to to już nie wiem jak funkcjonuje. Jak kupisz z tym modemem i zdecydujesz się przetestować to napisz proszę krótką recenzję a jak nie to szukaj z huaweiem w trzewiach. Dzięki

1,103

cronos20 napisał/a:

obecnie posiadam modem mobilny huawei E3372 Hilink, ale wolę zatrzymać go na wyjazdy a w domu zainstalować coś stacjonarnego.

Co polecacie?

https://mikrotik.com/product/wap_lte_kit

Modyfikacja U-Boot dla routerów (gotowe obrazy)
Free Your Router, Again!

Podejmę się naprawy każdego routera, wymienię RAM i FLASH (32-128 MB już dostępne!) na większy

1,104

smereka napisał/a:

Bo gdzieś wyczytałem, że bodajże od marca 2017 roku producent tego cuda czyli firma Teltonika zmodyfikowała nieco bebechy i wsadzili tam chyba Quectel EC25-E. A to to już nie wiem jak funkcjonuje. Jak kupisz z tym modemem i zdecydujesz się przetestować to napisz proszę krótką recenzję a jak nie to szukaj z huaweiem w trzewiach. Dzięki

Modem jak modem, my używamy. Ponieważ EC20 jest na wymarciu i kosztuje tyle samo co EC25, to teraz ładują go gdzie sie da. A że jest co najmniej dwa razy tańszy niż inne modemy...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,105 (edytowany przez Mishot 2017-11-04 10:31:42)

Cześć,
możecie pomóc? moje wymagania są trochę nietypowe smile
Otóż mam szafę rack i z chęcią wstawiłbym tam jakiś router RACK, ale żeby można było wgrać OpenWRT/Tomato(z tym drugim styczności nie miałem, może czas zacząć?), miło byłoby gdyby miał 1xSFP gigabit i nie bał się wyciągnąć tyle w routingu.
Jeżeli chodzi o wifi, raczej już postawiłbym jakieś dedykowane AP z ac(propozycje również mile widziane).

Budżet na router, to powiedzmy ~600zł

1,106

Patrz na mikrotiki np. 2011 Są w wersjach rackowych, możesz wgrać openwrt/lede.

1,107

Jednak SFP się nie przyda -operator musi mieć dostęp do media convertera hmm
2011 czy lepiej 3011? to 600Mhz(2011) tak średnio wydaje się "mocne" w porównaniu do 1043nd v1(400Mhz)

1,108

Akurat 3011 nie jest jeszcze wspierane przez lede/openwrt...

1,109 (edytowany przez sebapulawy 2017-11-07 00:54:20)

Kolega mnie juz ubiegł smile
tez chciałem zapytać o mocny router rack z sfp oraz przynajmniej 6 portami Gb cena nie gra roli.
Mam Mikrotika RB3011UiAS czy w niego da sie OperWRT wgrać?
a jesli nie to co polecacie do 3xwan pracującego w LB i koło 100 userów w sieci

1,110

Mając Mikrotika, czy jest sens pchać się w Open source?

1,111

Jeżeli to co oferuje RouterOS Ci wystarcza to oczywiście nie.

1,112

Mikrotika znam z wersji 5.X, pewnie się wiele zmieniło, a i tak dobrze go nie poznałem, ale czy wielkie różnice są między Gargoyle a mikrotik? wydaje mi się, że firewall będzie zbliżony jak nie taki sam jak w opensource(iptables), jakiś fail2ban też chyba jest, czy o czymś zapomniałem?

Tak właściwie przesiadłem się z "serwera" na routerze, na prawdziwy serwer, więc myślę że routerowi trzeba zostawić to, do czego został stworzony smile

1,113

Dwa różne systemy o innym wykonaniu i filozofii. Coś jak porównywać ponton z kajakiem.

1,114

oki ale co z sprzętem, ktoś cos podpowie?

1,115

Nie masz praktycznie wyboru z rakowych sprzętów pod openwrt. Jakiś x86 po prostu.

1,116

pepe2k napisał/a:
cronos20 napisał/a:

Co polecacie?

https://mikrotik.com/product/wap_lte_kit

znalazłem na ebay
http://www.ebay.pl/itm/Mikrotik-wAP-R-R … SwGPxZ6fk4

możecie mi powiedzieć czy to jest to samo ?
w PL drogo ponad 400 zł
ewentualnie gdzie kupić taniej:-)
pozdr.

1,117

Żle patrzysz. Są dwie wersje - jedna z modemem LTE R11ELTE (i to kosztuje właśnie ~400zł) i druga bez modemu ale z antenami - i to kosztuje ok 250zł.

1,118

Witajcie, jestem zielony jeżeli chodzi o kwestie budowania sieci, czy dostępne rozwiązania dlatego zgłaszam sie po pomoc;) Szukam dobrego routera do zastosowań domowych. Konkretnie chciałbym używać go jako AP, bo głównym routerem będzie Huawei B715. Z niego po skrętce ok. 25m będę chciał przejść właśnie do AP dlatego pierwszym wymaganiem są gigabitowe porty. Chciałbym jeszcze zeby nie było problemów z obsługa TV, konsoli,PC i NAS, które bedą w sumie w jednej szafće bardzo blisko tego AP, wiec chciałbym to puścić po „kablu”. Dodatkowo dwa laptopy i telefony po Wi-Fi.
Generalnie posiadam ftp z rturrent (konto shell) i pytanie tutaj, czy jest możliwość podłączyć dysk 2,5” do USB routera, i poprzez Lede kierować pobieranie z ftp na ten dysk? Do tej pory wyglądało to tak, ze z ftp treści były pobierane na dysk laptopa, następnie z laptopa streamowalem po wi-fi na TV (ze smartem). Czy jest opcja, zeby to w jakiś sposób po dlna bezpośrednio odczytywać właśnie z tego dysku podpiętego pod router?

1,119

Najmocniejszy na jaki Cię stać. To czy nie będzie problemów z obsługą dziesiątek urządzeń to nikt nie odpowie - to zależy co masz itd, zbyt ogóle pytanie żeby stwierdzić czy będzie ok czy nie.

Strumieniować po dlna będzie trudno, choć sam proces kopiowania można zautomatyzować.

1,120

Ok, budżet jaki chciałem przeznaczyć to ok. 300-400zl z polecanych mocnych modeli to linksysy po 700-800zl chodzą. Jakiś konkretny model możesz zaproponować?

1,121

Na początek poszukaj tplinka C2600.

1,122

Ciężko znaleźć i drogi dość...a co powiesz na Archer C7?

1,123

Może być, czemu nie.

1,124

Jest jakaś spora różnica? Gorsze chipsety/osiągi itd? 100% różnicy w cenie to dość sporo, gdyby to było 100zł przymknął bym oko wink

1,125

Starszy, wolniejszy model.