1

Temat: Archer C7 V2 z CC i prędkość WiFi

Jak w temacie mam CC RC2 od Cezarego i jestem z niego bardzo zadowolony. Pracuje jak na razie stabilnie od ponad 3 dni.
Dotarła kilka dni temu do mnie karta AC Intela 7260 do laptopa, ale dopiero dzisiaj udało mi się ją uruchomić (była blokowana - czytaj wyłączona przez producenta lapka Toshibę).
Karta na paśmie 5GHz spina się maks na 866 Mb/s (to jej maks) ale transfer z lokalnego NAS nie jest porywający bo około 10MB/s to samo na paśmie 2,4MHz link na 300Mb/s. Na kablu mam transfer 40-50 MB/s. Czego to jest wina?

2

Odp: Archer C7 V2 z CC i prędkość WiFi

Miałem podobny problem w Lenovo. Po wyłączeniu whitelisty karta ruszyła ale prędkości były bardzo małe. Jeżeli odblokowałeś sobie też zaawansowane ustawienia w BIOS to poszukaj takiej opcji jak "PCI Express Clock Gating" czy jakoś tak. Powinna być gdzieś w Advanced/PCI Express... Musi być wyłączona ( ustawiona na disabled ).

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt 18.06)
Truck: NEXX WT3020F 16 MB flash + E3372 HiLink (LEDE)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T, 8 GB, 120 GB SSD + 2 TB + 4 TB (Debian)
Posiadam kości ram i flash do routerów.

3

Musiałem zakleić dwa piny na karcie aby odblokować kartę. Sprawdzę czy mam "PCI Express Clock Gating" ale może to być pewnie też wina sterowników do radia w OpenWRT.

4

takie blokowanie kart w ogole legalne jest ?

5

Niestety ja żadnych opcji w BIOSie dotyczących PCI Express nie mam. Poczekam na kolejne RC może będzie lepiej. Przypomniało mi się, że na oryginalnym firmware tablet który zarówno na paśmie 2,4 jak i 5 spinał się na 300Mb/s osiągał 11-12 MB/s dla pasma 2,4 i około 15-16MB/s dla pasma 5GHz więc pewnie raczej kwestia sterownika. Teraz na tablecie mam 10-12MB/s na obu pasmach.

6

Tragiczne masz te prędkości. U mnie na tej samej karcie ~50 MB/s

Home: ZyXEL NBG6817 (OpenWrt 18.06)
Truck: NEXX WT3020F 16 MB flash + E3372 HiLink (LEDE)
NAS: HP ProLiant MicroServer Gen8 G1610T, 8 GB, 120 GB SSD + 2 TB + 4 TB (Debian)
Posiadam kości ram i flash do routerów.

7 (edytowany przez moll47u 2015-07-05 14:53:49)

mi na orginalnym sofcie udało się max uzyskać max ok 300mbit a na kablu 1000mbit (czyli full).
Kopiowałem z dysków ssd ...
Efekt był taki że zamiast zestawiać połączenie w ac pociągnąłem w domu kabel i jestem bardzo zadowolony.

Co do openwrt - to podobno osiągane prędkości na ac są dużo niższe od ori softu. Dlatego mój C5 działa na sofcie od TP-Linka.

8

moll47u napisał/a:

Co do openwrt - to podobno osiągane prędkości na ac są dużo niższe od ori softu. Dlatego mój C5 działa na sofcie od TP-Linka.

Z wydania na wydanie jest lepiej... nie wiem ile dla Ciebie w praktyce oznacza "dużo niższe", bo dla jednego dużo to 2x, a dla innego 10x. Wspomniane przez kolegę @Gruberek prędkości na AC nie są niczym niezwykłym w OpenWrt CC. 50 MB/s to jakieś 400 Mbps, co przy linku 867 Mbps (wspomniana karta Intel Wireless-AC 7260 więcej nie potrafi) jest dobrym wynikiem.

WYPRZEDAJO SPRZĘT WIFI!
Modyfikacja U-Boot dla routerów (obrazy)

Naprawię routery, wymienię RAM i FLASH na większy

9

to w takim razie po powrocie do domu potestuje i przedstawie swoje testy  ;-)

10

A ja wychodzi na to, że czekam na kolejne RC. Tyle wytrzymam (jak będę potrzebował szybszego transferu to się przejdę na piętro jak robiłem to do tej pory i podepnę się kablem). Szybszego transferu potrzebuję 2-3 razy w miesiącu jak przerzucam i pobieram dużo danych z NAS (backupy). Czekam też na mocniejsze antentki aby powiększyć zasięg na paśmie 5GHz.