1

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

gegu napisał/a:

Jaki fs jest na dysku?

Z tego co pamiętam to formatowałem dysk przez Gargoyle, więc tworzy chyba ext4 ??
Ogólnie win10 pokazuje NTFS...

2

(10 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Jakiś czas temu podłączyłem stary dysk, który wcześniej miałem podłączony do WDR3600 z Gargoyle. Miałem tam parę filmów, ściągniętych przez Transmission. Pech chciał, że zapomniałem ustawić wówczas opcję unmask=0 i teraz nie mogę skasować tych plików  poprzez sambę i ftp w windows. Jak przejąć te katalogi ?? z tego co pamiętam kiedyś miałem podobny problem i kombinowałem z putty ale moja pamięć jest teraz zawodna sad Pomoże ktoś ??

Jak to jest z aktualizacją? Utworzyłem kopię konfigurację, dałem aktualizację z BB do CC na moim WDR3600 z zachowaniem bieżącej konfiguracji, no i nie mam extroota na penie. Ponadto zniknęło mi minidlna oraz samba sad coś poradzicie...

Cezary napisał/a:

Jeżeli tam był extroot od innego systemu to lepiej zrób format.

A mam pytanie: mój router to TP WDR3600. Przez dłuższy czas używałem na nim Gargoyle przygotowany przez Ciebie. Aktualnie mam Gargoyle 1.7.1. Czy sądzisz, że Twoja wersja OpenWRT z Luci będzie korzystniejsza dla tego routera niż aktualny Gargoyle ?? Nie straszna mi konsola (używam Linux Manjaro) więc nie będzie problemu przy ustawianiu.
Zależy mi przede wszystkim na stabilności, szybkości, Sambie, DLNA, Transmission. W innym temacie pokazane jest, że OpenWRT jest szybsze od Gargoyle.

Cezary napisał/a:

Jest w dokumencie o... extroocie: http://eko.one.pl/?p=openwrt-externalro … ierbreaker

Czyli rozumiem, że podłączam pena, sformatować go (mkfs.ext4  -m 0 /dev/sda1) i zrobić szybką instalację ?? Bo mam extroota na penie a do drugiego USB podłączam dysk HDD.

Cezary napisał/a:

Nie znajdziesz bo dla BB te pluginy nie były pakietowane.

Zauważyłem dziś, że dysk przestaje po czasie wirować więc chyba się wyłącza smile Będę obserwował dalej sytuację a może spróbuje przekonać się do Luci. Tylko mam pytanie - extroot tylko przez konsolę na Luci ?? Mógłbym poprosić o konkretny link do Twojej wersji extroota bo szczerze mówiąc trochę bałagan jest w opisie ....

Właśnie zrobiłem sobie aktualizację z GargoylePL AA do Gargoyle BB. Postanowiłem poustawiać wszystko od nowa. I tu mam malutkie schody bo nie ma w nowym Gargoyle pluginu Hd-Idle?? Czy ktoś wie gdzie go znajdę?? Chyba, że coś innego muszę zainstalować. Widziałem, że w BB z Luci jest dostępne Hd-idle oraz Transmission ale jakoś nie mogę przekonać się to Luci...

8

(26 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

mlody napisał/a:

przepraszam że tak truje, ale możesz jaśniej bo nie mam pojęcia o czym mówisz.

logujesz sie do Gargoyle'a - w przegladarce wpisujesz 192.168.1.1 . Następnie po zalogowanie po lewej stronie masz KONFIGURACJA , klikasz i dalej masz DODATKI. Teraz możesz odinstalować - coś jeszcze ??

9

(20 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Witam. Odgrzebuję trochę temat. Przeczytałem temat instalacji Transmission i znajduje w nim parę niejasności.
Mam router WDR3600. Na pierwszym USB wykonany extroot oraz swap. Drugie USB zajęte przez duży pendrive. MiniDlna działa jak ta lala, Samba i FTP też.
Zainstalowałem Transmission i dalej nie wiem cóż uczynić sad
1. Czy jak mam Extroota na osobnym penie to muszę uruchamiać transmission z opóźnieniem?? Zauważyłem, że po restarcie routera to MiniDlna nie działa dopóki nie wykonam przeszukania zbiorów w Gargoyle ...
2. Czy jak mam Extroota na osobnym penie to muszę dokonywać której z operacji opisanej w osobnym temacie (tej o block-mount, połączeniu extroota z usb storage) ???
Pozdrawiam

10

(40 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Cezary napisał/a:

Co się zmieniło? Inny kanał, sąsiad kupił sobie mikrofalówkę?

Hmm dziś podłączałem tylko dysk hdd (wcześniej miałem pena). Nie formatowałem w Gargulcu bo na dysku mam 4 partycje (2 zajete) więc utworzyłem 2 z formatem ext4, na którym były pliki do DLNA i Share, na 2 myslałem że będzie SWAP - nie bawiłem się w fstab tylko podłączyłem. Może to był problem ?? Teraz podłączyłem 32 Gb pendrive i zrobiłem format w Gargoyle i nagle android chula z pełną prędkością. Więc już nie wiem co miało wpływ.
Chyba usunę wszystkie dane z dysku hdd i sformatuje z gargulca i wtedy potestuję. Aha czy SWAP jest aż tak istotny??

11

(40 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Mam problem z WDR3600. Wgrane najnowszy Gargoyle, Exroot, DLNA i USB Share. Podłączony pen i dysk hdd 2,5 cala. Dziś na jednym komputerze (mój laptop) wifi działa z pełną parą (speedtest pokazuje 19 MB/s) a na komputerze żony przez wifi oraz 2 komórkach (Samsung i ZTE) prędkość spada (do 0,5 MB/s), Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?? Wczoraj wszystko śmigało a dziś już nie sad

12

(40 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Cezary napisał/a:

Nie są. Zależy to m.in od systemu plików, obciążenia routera i samego nośnika.

W takim razie jak kształtują się u Pana transfery na WDR3600 - właśnie potestowałem - na penie 8 Gb to jest 1,8 samba - 2,2 ftp.
Na dysku 2,5 cala 120 Gb to po ftp już leci 2,7. Ale to i tak mniej niż 5-7 Mb/s.

KMY napisał/a:

Jeszcze bym dodał, czy po kablu czy wifi? Po wifi będzie gorzej, ale i tak te 5 do 7MB/s powinno być.

Ogólnie to pierwsze testy to wifi na kablu prędkość taka sama.

Więc co można jeszcze usprawnić oprócz wymiany pena na dysk hdd ?? Te 5-7 satysfakcjonwałyby mnie smile

13

(40 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Podepnę się pod temat.
Mam WDR3600 i wgranego Gargulca najnowszego. DLNA działa ładnie, FTP i Samba w sumie również. Mam tylko pytanie - czy prędkość uploadu na ftp i sambie zależy od prędkości internetu ?? Mam aktualnie 20 Mb/s. Prędkość na sambie i ftp to ok. 2 MB/s. Czy to są aktualnie dobre transfery ??